Kehittämistyöryhmät
Linkki kehittämistyöryhmien palautekyselyyn: https://palvelut2.tampere.fi/e3/lomakkeet/15159/lomake.html
Johtamisen ja ammatillisen osaamisen kehittäminen
Terhi Virtanen, Kangasala (varalla Elina Rissa, Kangasala)
Anne Tuovila, Juupajoki
Mika Luukkanen, Pirkkala
Silja Silvennoinen, Orivesi
Päivi Niemi, Hämeenkyrö
Erja Kovalainen, Nokia (varalla Anne Markkula, Nokia)
Minna Kuusela, Tampere
Sirkku Rahikkala, Tampere
Leena Vekara, Tampere
Rita Juvonen, Ikaalinen
Soile Merilä, Valkeakoski
Marketta Tiihala, Ylöjärvi
Mari Uusi-Niemi, SPR Nuorten turvatalo
Peter Peitsalo, Miessakit
Mika Virtanen, PSHP
Outi Wallin, TAMK
Anssi-Pekka Udd, TAMK
Ulla-Maija Koivula, TAMK
Anne Halttula, Tampereen seurakunnat
Kaija Karvala, Tampereen seurakunnat
Pasi-Heikki Rannisto, Tampereen yliopisto
Anna Saloranta, Tampereen yliopisto
Tuula Tuominen, Pikassos
Lapsivaikutusten arviointi
Tiia Heinäsuo, Tampere
Tiina Alakoski, Nokia
Erja Kovalainen, Nokia (varalla Anne Markkula, Nokia)
Heidi Leppänen, Nokia
Alli Ruuhilehto, Mänttä-Vilppula
Petteri Väkiparta, MLL Nokia
Ulla-Maija Koivula, TAMK
Perhekeskustoimintamalli
Jaana Koivisto, Nokia
Katri Alamettälä, Parkano
Kristiina Harsu, Kela
Pia Hietanen, Tampere
Ulla-Mari Hutko, Sääksmäen seurakunta, Valkeakoski
Anja Jalonen-Männikkö, Tampere
Mervi Janhunen-Ruusuvuori, Setlementti Tampere ry
Merja Jokela, Nokian seurakunta
Jenni Karsio, Tampereen ensi- ja turvakoti
Sanna Karvinen, Lempäälä
Niina Kettunen-Niemi, Kangasala
Jenni Kilpinen, Urjala
Kirsi Koponen, Tampere
Anne Kytölä, Pirkkala
Marianna Lehtinen, Tampere
Saija Lehtonen, Hämeenkyrö
Ritva Leijala, Mäntänvuoren terveys
Anneli Leponen, Tampere
Ann-Mari Loppi, MLL Valkeakoski
Maija Mäkinen, Kangasala
Mia Niemi, Tampere
Suvi Niemi, Virrat
Elina Ojanen, Tampere
Laura Parviainen, kokemusasiantuntija
Eveliina Peltomäki, Hämeenkyrö
Karita Pettinen, Pelastakaa Lapset ry
Tuija Peurala, Orivesi
Pirita Rantanen, Sastamala
Johanna Rauma, Nokia
Kaija Reiman-Salminen, Mannerheimin lastensuojeluliitto, Tampereen osasto
Tiia Ritola, Kangasalan seurakunta
Anne Ryyppö-Prami, Tampereen Harjun seurakunta
Maarit Räikkä, Pirkkalan seurakunta
Sari Salomaa-Niemi, Tampere
Tanja Salmisto, Valkeakoski
Juha Santala, Tampereen ammattikorkeakoulu
Mika Seppänen, Vesilahti
Reija Siitonen, Pälkäne
Sari Sillanpää, Sastamala
Pirjo Sillman, Parasta lapsille ry
Satu Sukanen, Tampere
Ari Tiensuu, Sastamalan seudun mielenterveysseura ry
Katri Toivonen, Kihniö
Pia Turvala, Hämeenkyrö
Tuija Ukkonen-Erenius, Tampere
Karoliina Valonen, MLL Punkalaidun
Kirsi Valtanen, Ylöjärvi
Teija Virtanen, Akaa
Kari Vilkko, Miessakit ry
Henna Vuorela, kokemusasiantuntija
Petteri Väkiparta, MLL Nokia
Merja Värri, Tampere
Perhekeskustoimintamallin mallinnusryhmä
Katri Alamettälä, Kolmostien terveys Oy, Parkano
Ulla-Mari Hutko, Sääksmäen seurakunta
Anja Jalonen-Männikkö, Tampere (varalla Anneli Leponen, Tampere)
Sini Korhonen, Virrat
Anne Kytölä, Pirkkala
Marianna Lehtinen, Tampere
Ritva Leijala, Mäntänvuoren terveys Oy, Mänttä-Vilppula
Mirva Levä, Nokia
Maija Mäkinen, Kangasala
Mia Niemi, Tampere
Elina Ojanen, Tampere
Laura Parviainen, kokemusasiantuntija
Kaija Reiman-Salminen, MLL Tampereen osasto
Tanja Salmisto, Valkeakoski
Juha Santala, TAMK
Satu Sukanen, Tampere
Ari Tiensuu, Sastamalan seudun mielenterveysseura
Kohtaamispaikka
Anne Halttula, Tampereen Tuomiokirkkoseurakunta
Anne Hyödynmaa, MLL/ Pohjaslahti/ Mänttä-Vilppula
Tarja Järvinen, Ylöjärvi
Sanna Karvinen, Lempäälä
Sari Kolari, Virrat
Kirsi Koponen, Tampere
Joni Kumlander, Valkeakoski
Ann-Mari Loppi, MLL/ Valkeakoski
Marika Mäkinen, MLL/ Orivesi
Saila Niskanen, Keiturin Sote Oy/ Ruovesi-Virrat
Tea-Maria Nääppä, MLL/ Urjala
Tuija Peurala, Orivesi
Pirita Rantanen, Sastamala
Riina Santala, Kolmostien Terveys Oy, Parkano-Kihniö
Reija Siitonen, Pälkäne
Sari Sillanpää, Sastamala
Kirsti Valkeejärvi, Mänttä-Vilppula
Karoliina Valonen, MLL/ Punkalaidun
Kirsi Valtanen, Ylöjärvi
Henna Vuorela, Kangasala
Petteri Väkiparta, MLL/ Nokia
Ehkäisevä väkivaltatyö
Tiina Alakoski, Nokian kaupunki
Salla-Maaria Alakoski, Nokian kaupunki
Tiia Heinäsuo, Tampere
Satu Hintikka, Setlementti Tampere ry
Tanja Honkanen, Kolmostien terveys Oy, Parkano
Virpi Kaltio, Sisä-Suomen poliisilaitos
Noora Kannisto, Tampere
Jenni Karsio, Tampereen ensi- ja turvakoti ry
Jaakko Kauppila, POLAMK
Emma Laine, Maria Akatemia, Tampere
Elina Liikanen, Ylöjärvi
Onna Nieminen, Kris-Tampere ry
Marko Rajamäki, Kris-Tampere ry
Rina Reini-Laaksonen, Urjala
Irina Remes, Tampere
Kaija Saari, Sastamala
Tia Sireeni, Tampereen ensi- ja turvakoti ry
Sanna Sulkusalmi, Ikaalinen
Sakari Tuominen, Sisä-Suomen poliisilaitos
Sanna Ylistenniemi, Sastamala
Monitoimijainen arviointi
Marianne Aalto-Siiro, Tampere
Mirka Forsström, Pirkkala
Minna Hakala, Virrat
Marianna Heikkilä, Sastamala
Leena Kaarineva, Tampere
Maippi Kiiski, Tampere
Jenni Kilpinen, Urjala
Tiina Koivulahti, Hämeenkyrö
Annika Malmi, PSHP
Anne Meskanen, PSHP
Sari Miettinen, Pirkanmaan LAPE, PSHP
Irmeli Nenonen, PSHP
Riitta Oksa, PSHP
Laura Parviainen, kokemusasiantuntija
Kati Paulaniemi, PSHP
Taru Räsänen, Orivesi
Tuija Ukkonen-Erenius, Tampere
Teija Virtanen, Akaa
Nepsy-ryhmä
Merja Jokinen, Ikaalinen
Jenni Juvonen, Tampereen yliopisto
Leena Kaarineva, Tampere
Sami Keto, Tampere
Maija-Leena Kivimäki, Pirkanmaan ADHD-vertaiset ry
Jaana Koivisto, Nokia
Kirsi Koponen, Tampere
Maisa Kosola, Kehitysvammaisten palvelusäätiö
Kirsi Kulmala, Tampere
Eveliina Kutila, TSAU ry
Marja Leppänen, Ylöjärvi
Maija Loukonen, Tampere
Minna Määttä, Ruovesi
Hanna-Leena Niskakari, kokemusasiantuntija
Jaakko Pitkänen, Nokia
Elina Pohjankunnas, Tampere
Sirkku Rahikkala, Tampere
Pirita Rantanen, Sastamala
Laura Ristolainen, Tampere
Sari Salomaa-Niemi, Tampere
Marianne Sillman-Söderström, TSAU ry
Erja Tapio, Kangasala
Kaisu Tiala, PSHP
Anna Toriseva, Lempäälä
Minna Vanhasalo, kokemusasiantuntija
Sähköiset palvelut
Marja-Leena Airaksinen, Tampere
Kristiina Harsu, KELA
Päivi Hodgson, Tampere
Taina Ketola, Pirkanmaan liitto
Anna Koskinen, TAMK
Marita Koskinen, PSHP
Elina Mäki,
Minna Nurminen, Tampere
Merja Salokannel, Tampere
Anna-Stiina Vaahtera, TAMK
Outi Vasara, Tampere
Elina Tervi, Tampere
Ulla Wegelius, Ikaalinen
Kari Vilkko, Miessakit ry
Vanhemuuden ja parisuhteen tuki
Salli Rintamäki, Virrat-Ruovesi
Reetta Itkonen-Collings, Ikaalinen
Milla Nyberg, Juupajoki (varalla Miia Hovikorpi, Juupajoki)
Taina Haapanen, Pirkkala
Leena Järvinen, Lempäälä
Anja Jalonen-Männikkö, Tampere
Elina Hatakka, Urjala
Johanna Rauma, Nokia
Marianne Katajisto, Tampere
Kirsi Työppönen, Tampere
Mervi Orava, Tampere
Tiina Kautiala, Akaa
Jussi Forsman, SPR Nuorten turvatalo
Jari Kurvinen, Muotialan asuin- ja toimintakeskus
Kari Vilkko, Miessakit
Tarja Rajala, MLL Tampereen osasto
Sirkka Nylund, Pirkkalan srk
Hanna-Leena Niskakari, kokemusasiantuntija
Heidi Tuominen, kokemusasiantuntija
Milka Suuniittu-Sakari, Ensi- ja turvakoti ry
Sari Nikula-Heino, Parasta Lapsille ry
Minna Leponiemi, Setlementti Tampere
Sanna Maja, Tampereen kaupunkilähetys
Eropalvelut
Arja Makkonen, Tampere
Heikki Syrjämäki, Tampereen seurakunnat
Anne Haring, Tampere
Hanna Gråsten-Salonen, Tampere
Virva Parkkali, Tampere
Aino Ritala-Koskinen, Tampereen yliopisto
Virpi Pirhonen, Pirkanmaan käräjäoikeus
Pinja Forsström, Akaa
Inka Riepponen, Pirkkala
Anne Kivelö, Urjala
Tuula Veko, Nokia
Kari Vilkko, Miessakit
Anne Hellsten, Setlementti Tampere
Jaana Kaartinen, Tampereen ensi- ja turvakoti
Saara Erma, kokemusasiantuntija
Tiina Leminen-Harju, Tredu
Maahanmuuttajapalvelut
Maija Vuorinen, Tampere
Mari Uusi-Niemi, SPR Nuorten turvatalo
Essi Pakarinen, MLL Tampereen osasto
Johanna Heikkinen, Pelastakaa Lapset
Bahar Diken, kokemusasiantuntija
Valentina Savolainen, Setlementti Tampere ry
Virve Savolainen, Tampere
Seija Lahtinen, Tampereen srk:t
Annukka Tuovila, Setlementti Tampere ry
Nina Kaunisto, Tampere
Shengul Abdullah, kokemusasiantuntija
Anne Sihvonen, Pirkkalan srk
Tiina Piispanen, Tampere
Eija Rieppola, Parasta Lapsille ry
Kari Holma, Hämeenkyrö
Kaisa Hyyti-Suojanen, Punkalaitumen vastaanottokeskus
Varhaiskasvatus
Riitta Alalantela, Tampere
Katri Auvinen, Lempäälä
Juha Forsman, Pälkäne (varalla Jari Markkinen ja Mika Pietilä)
Elina Hautamäki, Mänttä-Vilppula
Malla Heinonen, Juupajoki
Tanja Jokela-Penttinen, Tampere
Maria Järvinen, Tampere
Minna Kaihlanen, Tampereen seurakunnat, Eteläinen seurakunta
Niina Kettunen-Niemi, Kangasala (varalla Mari Järvenpää ja Tuija Pitkänen)
Tanja Kuusisto, Kihniö
Sari Lapikisto, Ikaalinen (varalla Hanna Saine)
Päivi Lehtonen, kokemusasiantuntija
Teija Mäkelä, Kuhmoinen
Anne Mäki, Vesilahti (varalla Pirjo Honkanen)
Kaisa Ojanen, Hämeenkyrö (varalla Marjo Vulli)
Maija Penninkilampi-Rousio, Tampere
Anniina Pesonen, Suomen mielenterveysseura
Kirsi Pihlajasaari, Lempäälä
Arja Raunio, Pirkkala (varalla Kati Filppula)
Anne Saarinen, Valkeakoski
Sari Salomaa-Niemi, Tampere
Minna Sillanpää, Nokia (varalla Pirjo Seppo)
Kaisa Suksi-Koivisto, Nokia
Anne Tuovila, Juupajoki
Karin Uotila, Kangasalan srk (varalla Tiia Ritola)
Anna-Maija Vehkaoja, Ruovesi
Marjo Vesa, Ylöjärvi (varalla Sisko Nevala)
Sari Välilä, Sastamala
Raija Yliniemi, TAMK
Esiopetus
Sari Salomaa-Niemi, Tampere
Tuija Landström, Ylöjärvi
Anu Eräpalo, Kangasala
Leena Jalonen, Pirkkala
Koulu, oppilaitos ja vapaa-aika
Marja Mattila, Kangasala (varalla Jaana Karppinen)
Tuija Landström, Ylöjärvi
Sonja Hakari, Virrat
Anne Ylä-Viteli, Juupajoki (varalla Annina Airola, Suvi Mäntynen, Mänttä-Vilppula)
Tiina Kivinen, Pälkäne
Jukkamatti Hiltunen, Pirkkala
Mari Liukonsuo, Nokia (varalla Hanna Savikko-Koskela)
Taina Koski-Vähälä, Sastamala (varalla Kati Heikkilä)
Terhikki Hulkko- Haavisto, Hämeenkyrö (varalla Pirkko Pilvinen)
Sanna Oikarinen, Lempäälä
Silja Silvennoinen, Orivesi (varalla Marika Mäkinen)
Matti Sillanpää, Kihniö
Nina Kaarlenkaski, Vesilahti
Hannele Järvi, Tampere (varalla Leena Raatikainen)
Maija Penninkilampi-Rousio, Tampere
Anu Säynäjäkangas, Tampere
Marja Nurmi-Vuorinen, Tampere 2. aste
Kirsi Kulmala, Tampere
Reetta Mäkinen, Pirkkalan seurakunta
Anssi-Pekka Udd, TAMK
Anniina Pesonen, Suomen Mielenterveysseura
Anna- Riikka Kivikoski, Tampere
Kati Kuikka, Lempäälä Etsivän nuorisotyön seutukoordinaattori
Jari Jokirinne , Tampere, Tikas-paja- Tredu
Elina Peippo, Tampere seudullinen nuorisotyö
Laura Järvinen, Ikaalinen
Leena Katriina Leppänen, Messukylän seurakunta
Laura Juutilainen, Ylöjärven seurakunta
Saija Mäenpää, Tampereen ev.lut seurakunta
Jaana Hartus, Kuhmoinen
Niina Pirinen, Valkeakoski
Outi Ritari-Alho, MLL Tampereen osasto
Sari Hallikainen, Ikaalinen
Susanna Fagerlund-Jalokinos, Tampere (varalla Paula-Maria Lehtipuu)
Kirsi Andrejeff-Keränen, Pälkäne
Mika Seppänen, Vesilahti
Hanna-Maria Grann, Lempäälä, Tehy
Erityis- ja vaativan tason palvelut
Ahonen Timo, TAmpere
Ali-Rantala Niina, Tampere
Eriksson Kai, PSHP
Eskola Teija, PSHP
Hakala Minna, Ruovesi ja Virrat
Hemmi Anna, PSHP
Holttinen Timo, PSHP
Kaltiala-Heino Riittakerttu, PSHP
Kankaanpää Sanna, Pälkäne
Kiiski Maippi, Tampere
Lejon Eeva-Liisa, Tampere
Kurikka Sari, Tampere
Leander Toni, TAMK
Lähdeaho Marja-Leena, PSHP
Malinen Maria, Juupajoki
Myllymäki Niina, Sastamala
Mäki Merja, Tampere
Mäkinen Marika, Orivesi
Mäntymaa Mirjami, PSHP
Määttä Sirpa, Tampere
Niitty Siina, Tampere
Pasanen-Aro Paula, Ylöjärvi
Paulaniemi Kati, PSHP
Poutanen Tuija, PSHP
Riihimäki Anne, Tampere
Rikander Salla, Kangasala
Sannisto Tuire, Tampere
Sipiläinen Katja, Hämeenkyrö
Sipponen Tarja, Tampere
Tapio Anu, Nokia
Tuomainen Leena, Sastamala, Punkalaidun
Tuukkanen-Salovesi Tessa, Kangasala
Tryggt Anna, Tampere
Vanha-Jaakkola Kristiina, Tampere
Westlund Onni, kokemusasiantuntija
Välimäki Erna, PSHP
Systeeminen lastensuojelu
Sari Piippo, Tampere
Marja Mäkelä, Akaa
Hanna-Leena Pohjola, Urjala
Joni Kumlander, Valkeakoski
Heikki Sillanpää, Tampere
Taina Raitanen, Tampere
Sari Intonen, PSHP
Essi Julin, Tampereen yliopisto
Raino Ketola, Tampere
Ulla Mutikainen, Tampere
Minna Nurminen, Tampere
Lotta Reito, Tampere
Sari Koivula, kokemusasiantuntija
Anneli Haliseva, Sastamala ja Punkalaidun
Päivi Katajisto, Ylöjärvi